Krótka historia Festiwalu

Festiwal Teatralny w Czackim jest najstarszym szkolnym festiwalem teatralnym w Warszawie. Odbywa się co roku, już od dwudziestu sześciu lat, w budynku Szkoły przy ul. Polnej 5. Nasza impreza zrodziła się z inicjatywy uczniów, a podczas pierwszej edycji większość klas wystąpiła na forum Szkoły. Zachęceni sukcesem tych spektakli, postanowili zorganizować wydarzenie teatralne na większą skalę.

Od wielu lat każda klasa wystawia swoją sztukę na deskach szkolnego teatru. Nasza czterodniowa impreza jest wydarzeniem, na które czekają wszyscy uczniowie Liceum oraz absolwenci. W tym czasie szkolne obowiązki ustępują magicznej atmosferze Festiwalu, który jest dla nas nie tylko świetną zabawą, ale też szkołą samorządności oraz odpowiedzialności, dochodzeniem do celu własnymi siłami oraz czynnikiem integrującym całą społeczność szkolną. Dzięki niemu zyskujemy niezapomniane wspomnienia i prawdziwe przyjaźnie na wiele lat.

Organizacją Festiwalu zajmują się uczniowie zrzeszeni w grupach nazywanych Sekcjami. Każda z nich ma określone zadania, których wykonanie pozwala utworzyć wydarzenie dorównujące profesjonalnym projektom. W dziale Organizacja można dowiedzieć się więcej o pracy poszczególnych Sekcji i ich członkach.